Michał Sawicki

Pierwszą lekcję gry odebrałem mając 10 lat. Początkowałem na akordeonie u Państwa Witkowskich. W ciągu rocznej nauki działaliśmy całą rodziną podtrzymując i rozpowszechniając folklor kurpiowski. Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w Łomży ukończyłem w klasie akordeonu – pierwszym moim nauczycielem był Pan Mirosław Kotelczuk.

Podczas nauki w szkole średniej pomocą i radą służyła nam zawsze Pani Albina Chojak.

Studia muzyczno-pedagogiczne ukończyłem w klasie saksofonu (tenor) pod okiem Pana Henryka Korycika.

Od 2002 do 2010 roku jako nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej Nr 4 w Łomży, prowadziłem zespół wokalny i instrumentalny „d-moll-ki”.

Od 2007 roku współpracuję ze szkolnym zespołem muzycznym„Soli Deo” z Katolickiego Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Łomży.

Od 2006 roku współpracuję z platformą edukacyjną www.eduskrypt.pl, na której można znaleźć wiele interesujących materiałów dydaktycznych dla nauczycieli, uczniów i studentów, oraz legalną muzykę w formacie mp3 na stronie mp3.eduskrypt.pl.

Do podjęcia wielu wspólnych i twórczych działań skłonił mnie mój nauczyciel, mentor i przyjaciel Piotr Kaja (www.piotrkaja.com). Wynikiem naszej współpracy są: piosenki dla dzieci z klas I-III i IV-VI, wspólny materiał metodyczny do nauczania muzyki w klasach IV-VI szkoły podstawowej pt. „I wszystko gra!” wydany przez wydawnictwo – Grupę Edukacyjną MAC SA z Kielc, „Śpiewnik gimnazjalisty” z 2010 roku napisany dla wydawnictwa JUKA, oraz Bożonarodzeniowa płyta pt. „Nadnarwiańskie pastorałki”.

Ponadto jestem również autorem edukacyjnego projektu muzycznego „Muzyczne Podróże Soli Deo”, a także należę do zespołu autorskiego projektu P21 – Twórcze Przedszkole XXI wieku.

W październiku 2014 roku zrealizowałem swój pierwszy projekt wokalno-instrumentalny z wykorzystaniem akordeonu Pierwsza Muzyczna Podróż.

Komponuję również muzykę i piszę scenariusze do przedstawień teatralnych dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych.

Zaświadczenia, certyfikaty i dyplomy:

Podziękowania:


Bardzo miło wspominam przygodę z wojskiem:


Inne wzmianki o mnie i ze mną związane: